شایا بتن گلستان

امروز دوشنبه 28 خرداد 1403

roye-betoni.jpg

از بتن  (RCC) جهت روکش خیابانها،معابر عمومی شهری،جاده های روستای و کوهستانی،جاده های اصلی ومحوطه های صنعتی که تردد وسایل نقلیه سنگین وجود دارد استفاده می شود.

محاسن استفاده از بتن غلطکی(Rcc) به جای آسفالت:
1- با توجه به افزایش قیمت قیر طی سالهای اخیر و احتمال افزایش قیمت آن در آینده روسازی بتنی بسیار مقرون به صرفه تر از آسفالت میباشد.
2- در صورتی که  زیرسازی درلایه های سابگرید و ساب بیس از تراکم خوبی برخوردار باشد روسازی بتنی را میتوان بر روی هر کدام از این لایه ها اجرا کرد .
3- استفاده از مشتقات نفتی از جمله قیر باعث آلودگی محیط زیست میگردد و خطرات احتمالی ناشی از استفاده آن ( هنگام گرم کردن قیر و قیر پاشی ) وجود دارد .
4- نصب دستگاه بتن ساز ( بچینگ ) و جابه جایی آن نسبت به نصب و جابه جایی کارخانه آسفالت آسان تر و کم هزینه تر می با شد.  
6- بزرگترین حسن این روسازی هزینه پایین آن در نگهداری و را هداری بعد از اجرا میباشد ، که این هزینه تقریباٌ ده برابر کمتر از آسفالت میباشد.
7- در معابر عمومی شهری که احتمال ایجاد برشهای متفاوت توسط سازمانهای مختلف از جمله آب ، برق ، گاز ، مخابرات ، فاضلاب و ... وجود دارد، در صورت استفاده از این روسازی بعد از اتمام عملیات اجرایی و حفاری آنان به سادگی قابل مرمت و بازسازی میباشد و احتمال نشست کردن و خرابی آن بسیار پایین میباشد.
8- عمر مفید بتن حداقل 2 تا 3  برابر آسفالت است.
9- با توجه به توضیحات مندرج در بالا و جمع بندی کلی آن کاملا" مشهود میباشد که هزینه های اجرای این روسازی نسبت به آسفالت به خصوص در مورد نگهداری و مراقبت بعد از اجرا بسیار پایین تر و مقرون به صرفه تر میباشد.
این مجموعه با تجربه بدست آورده در این مدت  آمادگی اجرای لایه نهایی بتنی( RCC ) با کیفیت مطلوب را در تمام نقاط ایران با امکانات کامل دارد و این روسازی را به تمام دوستداران محیط زیست و اقتصاددانان پیشنهاد می کند.